Літературно-образотворчий конкурс, присвячений року митрополита Андрея «СЛІДАМИ МИТРОПОЛИТА» (2001)

Синод Єпископів УГКЦ прийняв рішення провести конкурс дитячих літературних та образотворчих робіт, присвячений життю й діяльності Митрополита Андрея Шептицького. Конкрус проводився у період з 23 вересня по 13 грудня 2001 року. Основною метою його стало глибше ознайомлення дітей та молоді з особою Митрополита та його духовною спадщиною. Отож творче змагання юних обдаровань, під назвою «Слідами Митрополита», було урочисто відкрито 16 вересня 2001 року у Львівській Богословській Академії.

організація та проведення конкурсу стали можливі завдяки об’єднанню зусиль Патріаршої Катехитичної Комісії УГКЦ, Єпархіальних Катехитичних комісій, Управління освіти та науки облдержадміністрації, Львівської обласної Ради, Львівського обласного товариства “Просвіта” та Національного музею у Львові.

Понад 6 тисяч учасників з України і Польщі надіслали свої роботи на конкурс. Це були малюнки, оповідання, вірші про Митрополита Андрея. Змагання відбувалося на парафіяльному, деканальному, єпархіальному, патріаршому рівнях.

17 січня 2002 року у Соборі св. Юрія у Львові Блаженніший Патріарх Любомир відслужив подячний молебень з нагоди підведення підсумків конкурсу та завершення Року Митрополита Андрея. Блаженніший Патріарх Любомир благословив кожного учасника конкурсу патріаршого рівня. Усього було визначено 87 переможців у різних вікових категоріях. У своєму слові Патріарх заохотив усіх присутніх працювати над собою, служити добру і брати у своє життя приклад Митрополита.