Контакти

Патріарша Катехитична Комісія УГКЦ

Адреса: м. Львів
вул. Хуторівка, 35-Б
Україна
e-mail: pcc.ugcc@gmail.com

Владика Петро (Стасюк) – Голова Патріаршої Владика Петро (Стасюк)катехитичної комісії, правлячий єпископ Мельбурнської єпархії святих Петра і Павла Української Греко-Католицької Церкви; редемпторист.

Дізнатись більше

Народився в фермерській родині, Роблін (Манітоба, Канада). Після закінчення 9-го класу школи вступив до колегії святого Володимира (малої семінарії отців Редемптористів), яку завершив 1960 року. Того ж року вступив на новіціат отців Редемптористів. 28 серпня 1962 року склав перші обіти, а 28 серпня 1965 року — довічні обіти.

Богословську освіту здобув в університеті святого Павла. Крім того, він вивчав французьку та українську мови в університетах в Оттаві (Канада) і в Турі (Франція).

Ієрейські свячення отримав 2 липня 1967 року в церкві святого Йосифа у Вінніпезі (Манітоба), святитель — митрополит Максим Германюк, ЧНІ.

1967—1975 рр. — сотрудник парафії Найсвятішого Ізбавителя в Робліні (Манітоба). Водночас виконував обов’язки префекта та учителя в колегії святого Володимира.

1975—1978 рр. — сотрудник парафії Найсвятішого Серця в Ітуні (Саскатун).

1978—1981 рр. — парох парафії Пресвятої Євхаристії в Торонто.

1981—1993 рр. — директор колегії святого Володимира.

16 грудня 1992 року Папа Римський Іван-Павло II призначив ієромонаха Петра Стасюка, ЧНІ, єпископом українців греко-католиків, що проживають в Австралії, Новій Зеландії та Океанії. 9 березня 1993 року він отримав архієрейську хіротонію (головний святитель — митрополит Максим Германюк, співсвятителі — митрополит Стефан Сулик і єпископ Мирон Дацюк, ЧСВВ). 2 травня 1993 року відбулася інтронізація нового єпископа в катедральному соборі святих Верховних Апостолів Петра і Павла в Мельбурні.

Владика Петро Стасюк заснував рух Молодь Христові в Австралії і є членом екуменічного комітету і секретарем імміграційного комітету в Єпископській конференції Австралії.

Бойко Оксана, секретар ПКК. Магістр Бойко Оксанасоціальної педагогіки, аспірант, викладач УКУ.

номер моб. телефону +380676541151
електронна адреса: pcc.ugcc@gmail.com