ПОЯСНЕННЯ ХРАМУ ТА БОЖЕСТВЕННОЇ ЛІТУРГІЇ

Пояснення храму та Божественної Літургії

Літургійна катехиза. Частина друга

Вершиною богослужбового життя Церкви є Божественна Літургія (з грецької – “спільне діло”), яка є взаємним служінням Бога і людини. На Божественній Літургії (або Службі Божій) Отець уводить нас у повноту свого життя, даруючи нам Сина. Син же дарує нам Себе Самого на поживу в трапезі Слова й трапезі Тіла й Крові, щоб ми стали з Ним “співтілесні та співкровні” й мали участь у Його Божестві. Церква, приймаючи цей дар Христовий у Святому Дусі, відповідає Йому приношенням себе самої, щоб Він жив і діяв у ній як у своїм Тілі. Отак Христос, Глава Церкви, разом із Церквою, яка є Його Тілом, приносить Отцеві у Святому Дусі хвалу й благодарення за здійснене спасіння.

У Божественній Літургії, яка скдадається з Проскомидії, тобто приготування дарів, Літургії Слова і Літургії Євхаристії, звершується таїнство спасіння – поєднання Бога і людини у Христі (див. Еф. 1, 10), “будування Христового Тіла” (Еф. 4, 12). Як на Тайній Вечері Христос насамперед повчав апостолів словом, а відтак увів їх у таїнство своїх Тіла і Крові, так і в Божественній Літургії Христос повчає спільноту вірних, живить їх своїм Словом та чинить учасниками Євхаристійної трапези.

Катехизм УГКЦ “Христос – Наша Пасха”, 344-345.

Відеодиск наповнений такими складовими частинами:

– Приготування вірних

– Приготування Священика

– Проскомидія

– Літургія Слова

– Літургія Жертви

До відеодиску також було видано друковане видання, книгу “Пояснення храму та Божественної Літургії”, про яку детальніше читайте нижче.

Всі права виробника та власника запису дотримано. Несанкціоноване копіювання, відтворення та публічна трансляція заборонені.

На обкладинці використана ікона “Божественна Літургія” (Михаїл Дамаскінос, XVI ст.)

_______________________

Відеодиск можна придбати у “СВІЧАДО” за адресою: вул. Винниченка, 22, м. Львів, 79008, а/с 808; тел. +38 (032) 235 73 16; e-mail: post@svichado.com

Веб-сайт видавництва: http://www.svichado.com

Також його можна придбати у Патріаршій катехитичній комісії УГКЦ за адресою: пл. Св. Юра 5, м. Львів, 79000, тел.: +38 (032) 261 24 25, e-mail: pcc.ugcc@gmail.com

Нижче пропонуємо Вам переглянути трейлер до фільму “Пояснення храму та Божественної Літургії”, створений на основі коротких уривків даного фільму, загальною тривалістю 6 хв 04 с.

_________________________________________________________________________

Літургійна катехиза. Поясннення храму та Божественної Літургії. Частина друга

Літургійна катехиза: Друга частина. Пояснення храму та Божественної Літургії / Упор. Б. Тимчишин та ін. – Львів: Свічадо, 2011. – 84 с.

Посібник з коментарем про Храм Божий та Божественну Літургію. У ньому представлено, як людина спілкується зі своїм Творцем, який кличе її до життя у Пресвятій Тройці; і тим самим обожествлює її у Собі. Обожествлення людської особи відбувається на Божественній Літургії у Божому храмі за участю усіх вірних.

У посібнику представлено пояснення храму, а також Божественної Літургії: вхідних молитов та облачення, Проскомидії, Літургії Слова, Малого Входу, Літургії Жертви та Анафори. У книзі знаходиться багато ілюстрацій. За основу написання взято тексти зі служебника Священна і Божественна Літургія та вчення Катехизму УГКЦ Христос – наша Пасха.

Назад