Програма катехуменату для дорослих в УГКЦ

Програма катехуменату для дорослих в УГКЦ

«Через Хрещення, Миропопазання і Євхаристію, які називаються таїнствами християнського втаємничення, людина входить у життя Пресвятої Тройці, стає членом Христового Тіла й учасником священичого, царського та пророчого служіння Христа […].

Таїнство Хрещення є основою і початком нового життя в Христі. Тому той, хто бажає охреститися у свідомому віці (катехумен), повинен пройти грунтовну підготовку, яка включає вивчення та засвоєння правд віри, практики єваенгельських чеснот; супроводжується літургійними чинами, що поступово вводять катехумена в духовне, літургійне життя та служіння в церковній спільноті.

У зв’язку з тим, що до багатьох наших парафій у різних країнах часто приходять дорослі люди, які бажають охреститися, Синод Єпископів УГКЦ у 2009 році доручив Патріаршій катехитичній комісії опрацювати концепцію застосування катехуменату в нашій Церкві. Для цього було створено робочу групу, яка протягом тривалого часу провела низку заходів. У цих заходах брали участь всі відповідальні за катехитичне служіння в нашій Церкві як в Україні, так і на поселеннях. У 2013 році Синод схвалив програму катехуменату з певними поправками і зауваженнями, які робоча група взяла до уваги і внесла в цю програму […].

Катехуменат – це не тільки навчання правд святої віри. Це життєвий шлях поступового входження в таїнственне життя Церкви для служіння Богові та ближньому. Жодна програма не є досконалою, але вона є певним орієнтиром для кращого катехитичного служіння».

Лист Блаженнішого Святогслава про програму
катехуменату УГКЦ від 30 серпня 2014 року Божого

Читати в PDF-версії нижче:

Програма катехуменату для дорослих в УГКЦ