В УГКЦ розпочалося святкування Дня катехита

101

У всіх єпархіях та екзархатах УГКЦ в Україні проводиться підготовка до святкування Дня катехита. Його відзначають в останню неділю вересня: цього року День катехита припадає на 29 вересня.

Отець Андрій Стадницький, заступник голови Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, пояснив, що святкування Дня катехита відбувається зазвичай у парафіяльній спільноті. «Цього дня парох після Божественної Літургії  виголошує особливу молитву та представляє парафіяльній спільноті катехита чи катехитів (у разі більшої парафії). Особлива урочистість відбувається на єпархіальному рівні. Це день, у який правлячий архиєрей благословляє на катехитичне служіння належно підготовлених осіб», – пояснив священик.

Цього року владика Петро (Стасюк), голова Патріаршої катехитичної комісії, звернувся до катехитів з окремим посланням (Послання), у якому благословив катехитів та заохотив активно здійснювати катехитичне служіння в Україні та на поселеннях, а також «цілковитою самопожертвою, смиренністю та новим піднесенням передавати віру та духовні скарби новим поколінням».

На єпархіальному рівні урочистості з нагоди Дня катехита проходять:

14 вересня 2013р. – Івано-Франківська архиєпархія

23 вересня 2013р. – Тернопільсько-Зборівська архиєпархія

28 вересня 2013р. – Самбірсько-Дрогобицька єпархія

28 вересня 2013р. – Сокальсько-Жовківська єпархія

28 – 29 вересня 2013р. – Стрийська єпархія

29 вересня 2013р. – Київська архиєпархія

29 вересня 2013р. – Донецько-Харківський та Одесько-Кримський екзархат

30 вересня 2013р. – Луцький екзархат

5 жовтня 2013р.Б. – Львівська архиєпархія та Коломийсько-Чернівецька єпархія

Інформаційний ресурс УГКЦ

Назад

Розповісти