Витяг із вісника “Жива Парафія – Місце Зустрічі з Живим Христом” Стемфордської єпархії УГКЦ (США) від катехитичної комісії

428

Віра, це наш скарб. В Євангелії від Матея, Ісус звертається до апостолів: “Ідіть і навчайте всі народи, хрестячиїх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх додержувати всього, що я заповідав вам; і ось я з вами по всі дні, до кінця світа. Амінь” (28:19-20).

Ми, нащадки апостолів, покликані нашим хрещенням продовжувати ділитися тим, що було нам дано – нашою вірою.

Через тисячоліття, наша віра проявлялася не тільки тимисловами що ми одідичили, але і традиціями які розвивалися коли наші предки старалися зрозуміти слово, і передати його прийдешнім поколінням. Ми самі навчилися про численні важнісвята Церкви через традиції пов’язані з ними.

Під час Різдвянних Свят світимо свічку на Свят Вечір на пригадку народження Христа, і часто лишаємо ще одну запалену на вікні, запрошуючи нею незнайомого, який може проходити попри хату. Співаємо наші прегарні коляди, проголошуючи, що з нами Бог.

Носимо теж благословити кошики повні страв, від яких відмовлялися під час Великого Посту. Знову світимо свічку щоб нагадувала нам про Воскресіння Господнє.

Під час року, між іншим, святиться воду, овочі та квіти. Носимо посвячені ікони, базьки, та споживаємо посвячений хліб.

Благословимо своїх дітей коли лягають спати, коли покидають дім. Віримо, що в кожній хвилині “Бог з нами!” Це наш духовний скарб. Це наша віра. Тримаємося традицій, які передавали нам з покоління до покоління, на те, щоб ми освідомили собі цей скарб. Тепер наш обов’язок, наша черга, передавати його
дальше.

 Який скарб/яка традиція дала змогу мені глибше переконатися, що “З нами Бог”?
Поділися з родиною і друзями духовним скарбом, що пригадує тобі, що “З нами Бог.”
Поділися улюбленим оповіданням про Ісуса, й, якщо нема з ним пов’язаної традиції, видумай якусь та вплети її до тих традицій що родина обходить.

Веб-сайт Стемфордської єпархії УГКЦ

Назад

Розповісти