У Коломиї відбулися збори Катехитичної комісії Коломийсько-Чернівецької єпархії (ФОТО)

351

Чергове засідання Катехитичної комісії Коломийсько-Чернівецької єпархії відбулося 20 вересня в м. Коломия, на якому були присутні голови деканальних катехитичних рад і директори катехитичних шкіл, що існують на території єпархії.

На засіданні розглядали основне питання, що стосувалося планування катехитичного служіння у деканатах, а також його оживлення, враховуючи усі практичні і реальні аспекти, зважаючи і на труднощі, пов’язані з служінням.

Засідання, звичайно, розпочалося спільною молитвою, після якої о. митрат Василь Мельничук, протосинкел Коломийсько-Чернівецької єпархії, звернувся до присутніх з привітальним словом,  в якому особливо наголосив, що на сьогодні катехизація належить до однієї з основних праць священика:  “Якщо добре виховаємо дітей і молодь, то будемо мати добре майбутнє нашої Церкви”.

Також впродовж засідання комісії голови катехитичних деканальних рад мали можливість розповісти про реальний стан і проблеми катехизації в кожному протопресвітераті, звертаючи увагу на питання, які потребують нагального вирішення. Сестра Михайлина Горакевич, голова Катехитичної комісії Коломийсько-Чернівецької єпархії, добавила, що такі деканальні катехитичні ради є великою опорою і допомогою у організації та здійснення катехитичного служіння.

У процесі праці було розглянуто питання організації участі вчителів загальноосвітніх шкіл у Всеукраїнській прощі освітян до Зарваниці, яка відбудеться 28 вересня цього року. Вирішено організовувати автобуси від деканатів, відповідальними за це є голови деканальних катехитичних рад.

Після обговорення усіх питань та їх вирішення присутні на засіданні зустріли Владику Василя (Івасюка), Адміністратора Коломийсько-Чернівецької єпархії, який привітав усіх та наголосив на тому, що слід якнайкраще розвивати катехитичну працю на кожному рівні, використовуючи усі можливості. Подякувавши членам Катехитичної комісії і директорам катехитичних шкіл за їх служіння, Єпископ запевнив, що всіляко старатиметься підтримати тих, хто дбатиме про катехизацію на місцях. Щоб допомогти священикам і катехитам належно готуватися до катехитичних занять з дітьми та молоддю, Преосвященний Владика Василій благословив, щоб кожна парафія єпархії придбала комплект посібників катехитичної серії “З нами Бог” для парафіяльної бібліотеки. Владика Василь також добавив, що буде продовжувати відвідувати деканати єпархії для того, щоб ще ближче побачити реальний стан катехизації на кожній парафії.

Засідання комісії завершилося молитвою до Пресвятої Богородиці та Архиєрейським благословенням Владики.

Офіційний сайт Чернівецько-Коломийської єпархії

 

Назад

Розповісти