Про катехитичне служіння Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ доповіла с. Клара Сидорик, голова катехитичної комісії (ФОТО)

367

25 лютого 2014 року Божого у приміщенні Благодійно-катехи-тичного центру Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ провели деканальні збори на чолі з Єпархом владикою Василієм (Івасюком).

У зв’язку з напруженою суспільною ситуацією перед священиками єпархії виступив в.о. начальника Коломийського МВ УМВС Остап Білейчук. Керівник запевнив, що коломийські правоохоронці не брали участі в сумнозвісних подіях у Києві і запросив священиків звертатися до людей, щоб не чинили різного роду погромів чи погроз життю і здоров’ю громадян.

Священики розглянули можливості адресної допомоги сім’ям загиблих та потерпілих у Києві. Цю роботу координує Благодійний фонд “Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії”. Було наголошено розглянути і здійснити всебічну підтримку таких сімей.

Про катехитичне служіння у єпархії доповіла сестра-монахиня Клара Сидорик, голова Катехитичної комісії. Було озвучено, що розвиток такого служіння йде за програмою “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”. Священики отримали завдання описати своє катехитичне служіння по деканатах. Повідомлено про ряд заходів загальноєпархіалього і деканального рівня.

Про виставлення ікон з колекції блаженної пам’яті владики Миколая Сімкайла розповів Єпископ Кир Василій. Місцем виставки стане нижній храм катедрального собору Преображення Христового. “Ми хочемо, щоб ці сакральні твори були доступними для огляду людьми”, – сказав владика.

Обговорювали організаційні питання проведення інтронізації Правлячого Архієрея, яка відбудеться 22 березня за участі Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ. У зв’язку з наближенням Великого посту, Єпископ закликав священиків організувати у парохіях дні духовної віднови чи місії. У часі Великого посту всі священики єпархії мають пройти реколекції, які проведуть монахи Студійського уставу в Яремче.

Перед присутніми Єпископ представив нововисвяченого священика о. Миколу Григорука. Зазначаємо, що це перший священик, якого висвятив новопризначений Правлячий Архієрей.

Говорили також про принципи роботи економічної ради єпархії та координування її діяльності. Наголошували на необхідності створення соціальної ради, яка об’єднає організацію харитативної діяльності єпархії.

Справами єпархії по навчанню студентів і підготовки кандидатів до свячень займатиметься о. Захар Михасюта, директор Дяківсько-катехитичного коледжу.

Чином Всепрощення Архієрей завершив збори. Єпарх і священики почергово просили прощення один у одного, що є древньою традицією Церкви напередодні Великого посту.

ФОТОРЕПОРТАЖ

Веб-сайт Чернівецько-Коломийської єпархії УГКЦ

Назад

Розповісти