В день Різдва Христового у м. Перемишляни Стрийської єпархії відбувся похід дитячих вертепів (ФОТО)

130

Різдво – це свято, якого чекають усі діти та дорослі. Це свято чарівне, бо в повітрі витає щось неймовірне. Люди прикрашають свої будинки зовні та в середині, в цей період всі набагато веселіші та добріші, запрошують один одного в гості, спілкуються та радіють разом.

Свято об’єднує родини, друзів та людей, які давно не бачились або ж не спілкувались. В цей час люди, які були в сварці миряться та вибачають одне одному образи. І це справді диво, адже ми можемо спостерігати як Різдвяні свята зближують людей, об’єднують, як люди дарують один одному подарунки та веселяться, знаходяться в люблячому сімейному колі. З року в рік повторюється це дійство, зберігаючи неповторний різдвяний настрій у душі кожного із нас.

Всі мешканці нашого міста [Перемишляни] знають, що 7 січня, в день Різдва Христового, є необхідність залишити святковий стіл з корисною метою. Після обіду, коли у храмах міста завершилися Святкові Богослужіння по вулицях міста можна побачити дітей та молодь у костюмах царів, пастушків, чортиків, ангелів та інших вертепних персонажів. Всі ці персонажі, а також перемишлянці поспішають до церкви Св. Володимира та блаженного о.Омеляна Ковча з якої розпочнеться похід Вертепів.

Традиційно у храмі Св. Володимира та блаженного о. Омеляна Ковча збираються представники всіх конфесій міста, щоб разом у колядках та вертепних дійствах пережити у черговий раз народження Нашого Спасителя Ісуса Христа. Розпочинається захід із Молебня, вже після якого можна побачити вертепи. Урочистою ходою під звуки колядок священики усіх конфесій та жителі міста заходять до кожного храму і там оглядають вертеп. Цього року можна було побачити три вертепи у виконанні дітей із церкви Св. Володимира та блаженного о. Омеляна Ковча (УГКЦ), спільноти «Адонай» храму св. Миколая (УГКЦ) та дітей із костелу Свв. Апостолів Петра і Павла (РКЦ).

 У різдвяному поході вертепів разом з громадськістю міста взяли участь о. Ігор Барбуляк, о.Петро Закаляк, о. Віктор Мельник і о. Дмитро Тхір,о. Віталій Кривицький та о. Петро Смолька, разом із міським головою О. Зозулею

                                                                                              п. Роксолана Гуніник
                                                                                                                  катехит храму св. Миколая в Перемишлянах

ФОТОРЕПОРТАЖ

Веб-сайт парафії св. Миколая в Перемишлянах (Стрийська єпархія)

Назад

Розповісти