Сестри ЧСВВ продовжують серію конференцій “Христос – Наша Пасха” в Українській Католицькій Єпархії св. Йосафата у Пармі (США)

655

У суботу, 19 жовтня 2013 року в Українській Католицькій Єпархії Святого Йосафата у Пармі (США) відбулася друга конференція із серії Катехизму Української Греко-Католицької Церкви “Христос – Наша Пасха” за підтримки сестер Чину Святого Василія Великого у Василіанському Духовному Центрі (Fox Chase Manor, PA), штат Пенсильванія.

Доповідачем конференції був доктор Роберт Марко (Dr. Robert Marko), професор і голова кафедри Богослов’я  в Коледжі ім. Томи Аквінського  в Гранд-Рапідс, штат Мічиган (США), який отримав ступінь доктора морального богослов’я в Університеті Святого Духа у Пітсбурзі (США).  Раніше він працював професором у Митрополичому Інституті Андрея Шептицького при Університеті св. Павла в м. Оттава (Канада). Як вчений при Українському Католицькому Університеті у Львові у сфері католицької соціальної етики, доктор Марко настирливо виступає за глибшу оцінку Східних Католицьких Церков.

Переглядаючи факт, що Катехизм УГКЦ складається із трьох частин – Віра Церкви, Молитва Церкви, Життя Церкви – доктор Марко представив для учасників конференції  третю частину Катехизму: духовні і моральні аспекти Церкви, а тема його доповіді була: “Учасники Божественної Природи: Життя у Христі і Церкві”.

Ранішнє засідання було сфокусоване на те,  як богословські акценти на Сході доповнюють Західне розуміння морального зростання та переміни, первородний гріх і вісім пристрастей чи гріхів, які містяться в Евагрія Понтійського.

У другій половині дня було розглянуто, як певні соціальні питання, особливо такі як: відносини Церкви і держави, значення демократії, християнське громадянство і реальність суспільного гріха — отримані виразним акцентом, коли вони розглянуті у конкретному культурно-історичному контексті.

Впродовж дня відбувалися жваві дискусії, а заключення доповідач представив для учасників у “просвітницькому”, “висвітленому”, “освітньому” досвіді, не уникаючи й гумору.

Сестра Анна Ляшок, голова Катехитичної комісії Української Католицької Єпархії святого Йосафата у Пармі, була координатором події. Вона подякувала усім за участь у конференції. Сестра також доповнила, що особисто отримала збагачення з події. В той же ж час сестро Дороті Енн Бусовскі (Sr. Dorothy Ann Busowski, OSBM), подякувала доктору Маркові за його готовність взяти участь у серії семінарів з Катехизму УГКЦ як доповідіча, що зробив складну тему зрозумілою для всіх. Сестра Дороті також подякувала усіх, хто прибув здалека і зблизька, с. Анні Ляшок, котра готує ці серії семінарів та с. Марині Бохневич, яка є директором Василіанського Духовного Центру.

Повідомила с. Анна Ляшок, голова катехитичної комісії Єпархії св. Йосафата

Переклад з англійської здійснив диякон Іван Мисів

Назад

Розповісти