Митрополита Андрея Шептицького проголошено праведним

2350
Митрополит Андрей Шептицький
Митрополит Андрей Шептицький

Папа Франциск видав декрет про геройські чесноти митрополита Андрея, в якому надав Йому титул «праведного». Про це розповів Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у інтерв’ю виданню Главком.

Наступний етап процесу беатифікації Митрополита передбачає проголошення його блаженним. Для цього зараз досліджується чудо, яке відбулося за молитвами і особливим заступництвом Андрея Шептицького.

За словами Глави УГКЦ, процес беатифікації Митрополита є тривалим і громіздким, тому що потрібно «дати відповідь на всі запитання, які ставить історія: зібрати і вивчити архіви, усі твори митрополита Андрея, його листи, звернення, душпастирські послання. Потрібно … вивчити всі ті закиди й застереження, які висловлювалися різними сторонами щодо його імені».

Найменш дослідженим залишається життя митрополита Андрея періоду його чернецтва, перебування на посадах єпископа Станіславського і Галицького митрополита у Львові. І це, як наголосив Блаженний Святослав, «непроста праця, бо митрополит Андрей є постаттю світового масштабу. Кожен, хто на науковому рівні починає вивчати його життєпис, бачить, що це море унікальної інформації».