Патріарша катехитична комісія УГКЦ організувала для студентів Катехитично-педагогічного інституту УКУ дводенні семінари

297
Спільне фото учасників семінару «Катехиза дорослих» на тему «Спілкування у християнській сім’ї»
Спільне фото учасників семінару «Катехиза дорослих» на тему «Спілкування у християнській сім’ї»

7-8 липня відбувся семінар «Організація дозвілля» для студентів Катехитично-педагогічного інституту УКУ. Організатором стала Патріарша Катехитична Комісія УГКЦ. Дводенний інтенсив із використанням активних методів у катехизі поглибив знання майбутніх катехитів, щодо проведення якісної катехизи із використанням дозвіллєвих засобів. Індивідуальні завдання, праця у групах, дискусії, обговорення, проективні методики, інтеграційні танці стали невід’ємною частиною тренінгу, що сприяло якісному засвоєнню нових методик. За допомогою різних видів завдань учасники здобули практичні навики, щодо цікавого та неформального способу викладу катехизи. Отримані знання студенти можуть з користю застосовувати у своїх осередках. Особливу увагу на тренінгу було уділено інтерпретації обітниць даних Богом для Мойсея, Давида та Марії. Праця над текстом та його аналізом у нестандартний спосіб зосередило увагу студентів на тому, як урізноманітнити катехизацію і зробити її цікавою та живою.

Збіґнєв Барціньскі провідник семінару, педагог, тренер, голова правління товариства катехитів та педагогів «НАТАН», Польща.
Збіґнєв Барціньскі провідник семінару, педагог, тренер, голова правління товариства катехитів та педагогів «НАТАН», Польща.

Провідник семінару: Збіґнєв Барціньскі, педагог, тренер, голова правління товариства катехитів та педагогів «НАТАН», Польща.

Праця в групах на семінарі Збіґнєва Барціньскі «Організація дозвілля».
Праця в групах на семінарі Збіґнєва Барціньскі «Організація дозвілля».

9-10 липня для катехитів та вчителів християнської етики у Львові відбувся семінар із серії «Катехиза дорослих» на тему «Спілкування у християнській сім’ї». Учасники семінару протягом двох днів проаналізували основні характеристики сучасної сім’ї у світлі послання Папи Франциска «Радість любові», детально зупинившись на основних викликах та загрозах.

В інтерактивній взаємодії опрацювали ключові засади спілкування у родині: емпатійну взаємодію, як запоруку успішного шлюбу та виховання дітей; тренували вміння опановувати та приймати почуття дитини, вчилися спілкуватися за допомогою «я-повідомлень» на противагу «ти-повідомленням». Окрему увагу було уділено покаранням дітей, адже на думку доктора Джінотта, проблема застосування покарання полягає в тому, що цей спосіб не дає позитивних результатів, оскільки порушує духовну гармонію. І дитина, замість відчувати провину за власний вчинок і роздумувати, як це можна виправити, зосереджується на тому, як відімстити. Учасники тренінгу мали змогу разом шукати позитивні рішення на противагу покаранням.

У тренінгу були використані елементи драматичного мистецтва, для того, щоб опанувати метод ведення переговорів «Шість кроків без поразок». Учасники мали змогу самостійно налагодити діалогічну взаємодію та проаналізувати позитиви і труднощі методу.

На тренінгу учасники змогли глибше пізнати себе та за допомогою спеціальних методик визначити рівень емпатії, пройти тест Томаса-Кілмена на визначення стилю конфліктної взаємодії та отримали кваліфіковані інтерпретації результатів.

Провідник семінару: Оксана Бойко, магістр соціальної педагогіки, практичний психолог, секретар Патріаршої катехитичної комісії, викладач УКУ.