Семінар для провідників дитячих та молодіжних християнських таборів «Запрошені на Царський бенкет»

475
Семінар для провідників дитячих та молодіжних християнських таборів «Запрошені на Царський бенкет»

13 квітня 2018 року у м. Рівне відбувся семінар, участь у якому взяли священики, керівники і вчителі Недільних шкіл, активна молодь, організатори дитячих і молодіжних християнських таборів.

Десятигодинний робочий день був аналогом десятиденного дитячого табірного збору. На семінарі учасники вчилися шукати та будувати команду, знаходити відповіді на складні питання, конструктивно вирішувати конфлікти, планувати час та підготовляти програму табору, генерувати корисні ідеї, будувати систематичний підхід до табірного служіння у Церкві. Учасники прийшли до важливих висновків, зокрема:

  • Літній християнський табір потребує попереднього ретельного приготування.
  • Провідники на таборі повинні бути позитивними, щирими, запалювати любов`ю до ближнього і до Бога, особливо, до дітей і підлітків, до команди провідників, з якими працюють, адже у цьому криється секрет успіху табору.
  • Під час виховних занять потрібно не лише розповідати, а створити такі умови, при яких діти і молодь будуть спілкуватися з провідником і між собою про питання, які їх хвилюють. Провідник спрямовує думки учасників у напрямку досягнення мети заняття.
  • Ігри – найбільш поширена форма відпочинку дітей, але потребують немалих зусиль у підготовці та проведенні, оскільки кожна деталь здатна зробити гру чудовою або її зіпсувати.

Учасники переконались у доцільності та користі проведення християнських таборів. Залишається на практиці реалізувати отримані знання під час семінару в межах літніх дитячих та молодіжних таборів.

Провели семінар працівники Катехитично-педагогічного інституту УКУ:

  • Назар Дуда – заступник директора, ліценціат богослов`я
  • Наталя Мусій – референт, магістр богослов’я і психології