Вишкіл християнських аніматорів Скали-Подільської

533
Вишкіл християнських аніматорів Скали-Подільської
Вишкіл християнських аніматорів Скали-Подільської
Вишкіл християнських аніматорів Скали-Подільської
Вишкіл християнських аніматорів Скали-Подільської

Протягом січня 2017 р. Б. в смт. Скалі-Подільській при парафії Успення Пресвятої Богородиці відбувся місцевий вишкіл християнських аніматорів. Зазвичай такі події відбуваються у великих містах, та місцевий парох о. Василь Германюк вирішив це зробити й на своїй парафії.

Група християнських аніматорів – Аліна Червоноока, Іванна Притка, Олеся Москавлюк, Марія Германюк, Оля Фігуш та Марія Бойко, які до цього відвідали вишколи у Тернополі та Чорткові склали програму з семи зустрічей, які охопили різноманіття тем, зокрема:

«Запобіжна система» виховання св. Івана Боско;

«Культура спілкування християнського аніматора»;

«Рухливі ігри та ігри в приміщенні»;

«Квестологія», «Бансологія» та «Спів, що гуртує»;

«Використання інтерактивних технологій на християнських таборах».

Кожна тема супроводжувалася цікавими презентаціями, відеоматеріалами та різноманітними наочностями.

Особливістю даного дійства було те, що група майбутніх аніматорів складалася з 7 осіб, а не 50-100, як практикувалося у інших містах. Це дало змогу проводити заняття не лише теоретично, а й практично. Кожна зустріч вимагала й підготовки для тих, хто навчався.

Цікавим заняттям було «Використання інтерактивних технологій на християнських таборах». У роботі з дітьми на християнських відпочинках та таборах доводиться катехизувати, грати, співати. Все це супроводжує техніка, тому для майбутніх аніматорів було представлено – як працювати з проектором, фото- та відео технікою, колонками, мікрофонами і т. п. Кожен зміг самостійно попрактикуватися. Підсумком такого заняття був фотоконкурс, за що переможець отримав пам’ятний магніт з написом «Кращий фотограф».

Для проведення деяких зустрічей запрошувалися й гості. Наприклад, семінарист Івано-Франківської духовної семінарії – Василь Онишко на одному з занять ділився власним досвідом роботи на християнських таборах та давав корисні поради Скалецьким аніматорам.

Для висвітлення теми «Спів, що гуртує було запрошено місцевого гітариста Сергія Бондарчука. Окрім гітари звучалий й сопілка, тамбурин та мідний духовий інструмент – тенор. Це показало, що Бога можна славити й грою на музичних інструментах.

Загальним підсумком та фіналом проекту «Вишкіл аніматорів Скали-Подільської» була важлива, вирішальна сьома зустріч, яка відбулася  5 лютого 2017 р.Б. На Божественній літургії о. Василь урочисто вручив кожному аніматору футболку з його ім’ям та емблемою парафії і девізом «Творимо живу парафія разом». Після цього, у приміщенні Скала-Подільської загальноосвітньої школи вже нові аніматори працювали з дітьми селища. Метою зустрічі було показати, що з Богом можна весело й корисно провести час. Перша сходинка у практиці з дітьми, яка містила духовні науки, ігри, банси, майстер-клас пройшла успішно. Оцінкою заходу були щасливі усмішки дітей та піднесений настрій аніматорів по закінченні програми.

Не відбулося б задуму такого проекту без жертводавців. Тож висловлюємо щиру вдячність директору будинку культури – Кульчицькій Наталії за організацію приміщення Будинку Культури для проведення вишколу; Бідулько Марії, Ільніцькій Олександрі за продуктову підтримку під час навчання; Степованій Любові за знижки при купівлі канцтоварів; Возній Наталії за фінансування дрес-коду (іменних футболок) для молодих аніматорів; Дорож Наталії, директору Скала-Подільської ЗОШ І-ІІІ ст, за надання затишного приміщення школи на час організації збору дітей селища; також подяка директору місцевої пекарні, Грузєвій Аллі, за пожерву – випічку пів-сотні смачних булочок для проведення недільного заходу.

Щиро вітаємо молодих аніматорів Скали-Подільської – Христину Фенцик, Лізу Гризак, Софію Прокоп’юк, Юлію Ільніцьку, Софію Луценко, Анатолія Ружицького та Марину Онуфрійчук з проходженням курсів, вдалого складення іспиту та бажаємо ефективно втілювати нові ідеї у християнський розвиток дітей Скали-Подільської!

Олеся Москавлюк –

представник старших аніматорів парафії УГКЦ Скали-Подільської

За матеріалами сайту парафії Успення Пресвятої Богородиці смт. Скала-Подільська

Розповісти