Переселенці з Донбасу відсвяткували День Соборності України спільною молитвою та колядою

531
День Соборності України в Донецькому екзархаті
День Соборності України в Донецькому екзархаті
День Соборності України в Донецькому екзархаті
День Соборності України в Донецькому екзархаті

22 січня, в День Соборності України, 50 осіб, переселенців з Донбасу, вірних УГКЦ зібралися на спільну молитву і коляду. Духовний захід організувала с. Єроніма Вовчак, Голова Катехитичної Комісії Донецького екзархату. В ньому взяли участь переселенці з Донецька і Луганська, які приїхали з Тернополя, Вишгороду, Броварів, Львова і Львівської області.

Зустріч розпочалася Божественною Літургією, яку очолив о. Михайло Заверчук, декан Донецького деканату УГКЦ, який на даний час служить в Донецьку. В роздумах над Божим Словом о. Михайло наголосив на обов’язку кожного християнина бути світлом для світу, незалежно в яких обставинах і в якому регіоні ти проживаєш. «Навіть більше, – акцентував отець, – ви, котрі силою факту опинилися в іншому регіоні країни, повинні свідчити своїм життям про любов, правду і світло, яке було і є на Донбасі, «щоб інші, бачачи ваші добрі діла, прославляли Отця, що на Небі». Це є нашим обов’язком, викликом і завданням».

Опісля молодь з Донецька представила присутнім традиційний різдвяний вертеп, а дзвінка коляда перегукувалася з різноманітними віншуваннями і родинними виступами.

Дівчата з соціального центру «Дім надії» разом з с. Єронімою виконали відомий твір, один з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича – «Щедрик», на відзначення 100-річчя першого виконання української щедрівки в його майстернім аранжуванні.

Після трапези учасники заходу переглянули презентацію про спільні заходи в 2016 році, організовані Катехитичною Комісією Донецького екзархату, а відтак завершили молитвою за мир і єдність в Україні.

Повідомила с. Єроніма Вовчак,

Голова Катехитичної Комісії Донецького екзархату.