Глава УГКЦ у Зарваниці попросив молодь щодня пам’ятати про ті дари, які нам щедро дає Господь Бог

102

Ми, як Божий народ, прийшовши на цю прощу до Зарваниці, маємо цього року обов’язок стати перед Богом і урочисто визнати великі дари й благодаті, які Він вчинив і чинить нашому народові… Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав на зустрічі з молоддю під час загальнонаціональної прощі до Зарваниці.

Предстоятель подякував молодим людям за те, що прийняли запрошення прибути на прощу до Зарваниці.

Блаженніший Святослав відзначив, що його зустріч із молоддю і всенаціональна проща до Зарваниці є особливою, дуже відрізняється від попередніх. «Бо ця проща відбувається в рік, який Папа Франциск проголосив для Католицької Церкви в усьому світі як Святий рік Божого милосердя», – сказав архиєрей. Він додав, що як в усіх катедральних соборах УГКЦ, так і в Зарваниці відчинені Двері Божого милосердя.

За словами Отця і Глави УГКЦ, щоб отримати повний відпуст і піти з цього місця розв’язаними від наших тягарів і немочей, одержати Божі ліки на наші рани, які ми називаємо Божим милосердям, є декілька умов. «Перша і, можливо, найважливіша – це сповідь. Бо що за проща без сповіді?! А потім помоліться в наміренні Святішого Отця «Отче наш», «Богородице Діво» і пройдіть через Двері Божого милосердя, які так широко відчинені в Соборі Зарваницької Богоматері», – попросив він.

Архиєрей вважає, що під час сповіді ми б мали визнати все погане, що вчинили, і водночас урочисто проголосити нашу відповідь віри в усе те добро, яке Господь Бог учинив нам і всьому нашому народові. «Вершиною прощі, – каже Блаженніший Святослав, – є Служба Божа. Але найважливішим моментом, кульмінацією Літургії є подяка Богові, коли ми дякуємо Йому за всі добродійства. Гадаю, ми, як Божий народ, зійшовшись на цю прощу до Зарваниці, маємо цього року обов’язок стати перед Богом і урочисто визнати великі дари й благодаті, які Господь вчинив і чинить нашому народові».

Ми завжди нарікаємо, відзначив духовний лідер греко-католиків, кажемо Богові, чого Він ще нам не зробив. Натомість, на його думку, цього року дуже важливо згадати кілька важливих історичних дарів і благодатей, які ми від Господа Бога отримали. «Цього року ми урочисто святкуватимемо 25 років Незалежності Батьківщини. Святкуватимемо 25 років розвалу Радянського Союзу – розвалу імперії зла. Хіба це не дар Божий? Це той дар, який хотіли бачити і за що віддавали своє життя найкращі сини і доньки нашого народу… – вважає Глава Церкви. – Ми повинні цей дар захистити і бути готовими віддати найдорожче, що дав нам Бог, – своє життя».

…Він нагадав, що сьогодні багато ЗМІ подають лише негативні новини. «Прошу вас, не піддавайтеся цим навіюванням. Згадуйте, що Бог доброго зробив і робить вам кожного дня», – попросив Предстоятель.

Попросив молодих людей щодня перед сном робити іспит сумління: що доброго зробив мені Бог і що я зробив – більше добра чи зла?

«Нехай Богородиця, до якої ми сьогодні прийшли, відчинить нам Двері милосердя», – побажав Блаженніший Святослав.

Розповісти