В Україні відомий італійський бібліст о. Джорджо Зевіні провів біблійний семінар «Як читати і молитися Божими Словом»

620

 В Україні відбулися семінари про молитовне читання Святого Письма на прикладі Євангелія від Марка. Біблійні читання провів відомий богослов, бібліст, професор Папського Салезіянського Університету в Римі о. др Джорджо Зевіні. Захід був організований Патріаршою Катехитичною Комісією УГКЦ спільно з Катехитично-Педагогічним Інститутом Українського Католицького Університету.  27 і 29 червня
о. Джоржо провів семінар в Києві, де він був вперше, 30 червня відбулась зустріч
о. професора з духовенством, семінаристами, катехитами і мирянами в Івано-Франківську, а 1 і 2 липня у Львові.

            Окрім семінарів як читати Святе Письмо, о. Джорджо Джевіні презентував свою книгу «Євангеліє від Марка», а також провів зустріч із священиками і духовенством на тему «Особиста молитва зі Святим Письмом».

На початку зустрічі с. д-р. Луїза Цюпа, СНДМ, заступник Голови Патріаршої Катехитичної Комісії УГКЦ і директор Катехитично-Педагогічного Інституту УКУ представила особу о. Джорджо Дзевіні, який є великим приятилем нашої Церкви і  у 1998  приїжджав до України, щоб подати методи молитовного читання Святого Письма  а відтак о. професор ділився з присутніми своїми знаннями і великим  досвідом у молитовному читанні Святого Письма. Протягом всіх зустрічей для слухачів здійснював переклад відомий бібліст, заступник директора Катехитично-Педагогічного Інституту о. д-р. Тарас Барщевський, який супроводжував о. Дзевіні на всіх його зустрічах.
На початоку зустрічі о. Тарас зазначив: «В науці о. Джорджо Зевіні буде розглянуто спосіб читання Cв. Письма, який є доступний не тільки професіоналам, але перш за все доступний для кожного віруючого. Це є Lectio Divina. Тобто спосіб через який кожен з нас зможе увійти в суть слова Божого. Це є розуміння того, що Бог говорить і зокрема того що Бог каже нам».                                                                                                                  В своїх семінарах отець професор наголосив, що метою молитовного читання Святого Письма є через молитву, читання і слухання відкритися на особисту зустріч із живим Богом у Христі Ісусі через Святого Духа, а також віднайти підтримку і силу молитви у церковній спільноті та своїй домашній церкві, християнській сім’ї.             Отець Джоржо наголосив, що: «Слухання Бога – найважливіше завдання для учня – людини, яка вибирає Ісуса Христа. Почути і бути послушним Слову – це дорога метаної, дорога зміни і зодягнення у Христа. Одним добре випробуваним шляхом для пізнання Слова Божого є Lectio Divina (молитовне читання Святого Письма), яке по етапах будує справжній і дійсний духовний шлях. Цей шлях допомагає щоб наша віра зростала і наше особисте й церковне життя дозрівало». Доповідач, серед іншого, наголосив на проблемах читання Святого Письма, які можуть виникати в сучасних християн. Він визначив основних п’ять труднощів, якими є: духовна поверховість (прагнення людини жити на показ), індивідуалізм (егоцентризм людини), активізм (бажання робити більше і більше), раціоналізм (бачення християнства як філософської течії) і останнє, – розділення між вірою та життям.                                                               На завершення семінару с. д-р. Луїза Цюпа подякувала отцю-доповідачу за його навчання молитовного читання Святого Письма, а також за його присутність і свідчення віри   в Україні, глибоку любов до Божого Слова та  прагнення  поширювати Його .

 

 

 

ДОВІДКА:

Отець професор Джорджо Зевіні є священиком Згромадження  Салезіан, 43 три роки викладав у папському Салезіанському Університеті в Римі, автором понад 30 біблійних праць, що стосуються тематики і коментарів  Нового Завіту. Він також провадить коментар  недільного Євангеліє на телебачення та в інтернеті і соціальних мереж, декан-емерит богословського факультету Папського Салезіянського університету в Римі, а також настоятель Салезіянського дому у Римі (Тестаччо).

 

Інформацію надав
д-р. Ростислав Дучак

Розповісти