Катехизація в Європі: старі та нові виклики

424

Зустріч делегатів, відповідальних за катехитичне служіння в країнах Європи

Рабат, Мальта, 1-4 березня 2016 р.

 

З 1 по 4 березня 2016 року в Рабат (Мальта) відбулася зустріч делегатів, відповідальних за катехитичне служіння в країнах Європи, у якій взяло участь двадцять п’ять осіб з вісімнадцяти країн Європи та представники від Європейської конференції єпископів Європи, які й були організаторами зустрічі. Україну представляв Назар Дуда (представник Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ). Ця зустріч є першим етапом у підготовці симпозіуму «Супровід молодої людини на шляху віри» який  відбудеться в Барселоні у травні 2017 року.

У перший день зустрічі учасники представили стан катехитичного служіння у своїх країнах, а відтак відбувся обмін думками, під час якого учасники поділилися досвідом у ділянці катехитичного служіння та було представлено найефективніші практики катехитичного служіння, які використовуються в країнах Європи.

Другого дня учасники обговорили питання катехуменату. Як зазначили учасники зустрічі, існує тісний зв’язок між процесом катехуменату (підготовки дорослих до Святих Таїнств християнського втаємничення) та катехизацією дорослих. Зокрема, багато осіб, які отримали Святе Таїнство Хрещення в дитинстві, потребують нового переосмислення та кращого пізнання суті християнського віри. Таку підготовку можна проводити шляхом організації катехитичних зустрічей за програмами, опрацьованими для підготовки катехуменів. Багато учасників зазначили, що останнім часом кількість катехуменів різко зросла, через велику іміграцію до країн Європи, зокрема, з інших континентів.

Учасники також представляли та обговорювали питання, пов’язані з проведенням проголошеного святішим Отцем Франциском «Року милосердя»: заходи, які проводяться в різних країнах Європи, як відбувається підготовка до ювілею катехитів у вересні в Римі.

Останній день учасники обговорили програму організації та проведення симпозіуму «Супровід молодої людини на шляху віри», який відбудеться в Барселоні у травні 2017 року. Програмою симпозіуму передбачено обговорити труднощі, з якими зустрічаються молоді люди, що проживають в Європі – зокрема, пов’язані з кризою ідентичності особи та кризою віри, а відтак, випрацювати шляхи, якими Церква може допомогти молодим людям: як жити і звіщати радість, котру Христос нам дарує?

Оскільки в країнах Європи є багато наших вірних (дітей, молоді і дорослих), які потребують особливої уваги в навчанні та вихованні у вірі, для Патріаршої катехитичної комісії було дуже важливо взяти участь у даній зустрічі, адже саме у таких зустрічах маємо нагоду заявити про нашу Церкву та потреби наших вірних в Україні та країнах Європи, а водночас збагатитися чудовим досвідом.

Розповісти