«Дорогою добра і краси» – науково-практичний семінар з організації та проведення літнього християнського табору для українських дітей в Італії (ФОТО)

648

Сьогодні, 16 травня 2015 р., у Римі у приміщеннях Патріаршого двору, що на площі Мадонна деі Монті з благословення Апостольського Візитатора владики Діонісія Ляховича розпочав роботу одноденний науково-практичний семінар з організації та проведення літнього християнського табору для українських дітей в Італії.

Організатором семінару є Патріарша Катехитична комісія УГКЦ та Катехитично-Педагогічний Інститут у співпраці із с. Євсевію Мудранинець, СНДМ, відповідальною у справах катехизації УГКЦ в Італії, та Секретаріатом Апостольського візитатора. Проводять семінар с. д-р Луїза Цюпа, СНДМ, Заступник Голови Патріаршої катехитичної комісії, директор Катехитично-Педагогічного інституту УКУ, п. Назар Дуда, викладач, керівник програм КПІ УКУ, та п. Наталія Мусій, референт КПІ УКУ.

Учасниками заходу стали понад 40 активних мирян та духовенство, у переважній більшості представники молоді із церковних громад із різних куточків Італії, а також одна учасниця із Відня.

В основу програми, яку пропонує Патріарша катехитична комісія у співпраці з Катехитично-Педагогічним інститутом УКУ лягло вивчення християнських цінностей у світлі Божого Слова і вчення Великого Пастиря Слуги Божого Митрополита Андрея.

Метою семінару є допомогти учасникам ознайомитися із методологією та надати їм практичні навички  в організації та проведенні літніх християнських таборів, поглиблюючи, зокрема, знання про велику постать та Мойсея українського народу митрополита Андрея Шептицького з нагоди року, який йому присвячений. У цьому напрямку опрацьовано десять тем про християнські цінності, якими жив, свідчив і навчав митрополит Андрей: любов, радість, мир, терпеливість, милосердя, доброта і доброчинність, віра і вірність, лагідність і поміркованість. Програма може послужити як для проведення християнського табору, так і для тематичних зустрічей в церковних громадах.

«Слава Богу, що організували такий семінар в Італії і перш за все хочу подякувати владиці Діонісію, с. Євсевії і всім в канцелярії. Також, всім священикам в Італії, які справді прислали нам чудесну молодь, а деякі і самі безпосередньо приїхали. Це для мене є великою радістю, що такий проект започатковується, чи продовжується, адже в деяких громадах все вже є добре організовано. Я би хотіла заохотити всіх наших батьків, які проживають в Італії, щоби вони не боялися давати дітей на літні християнські, підкреслюю, християнські табори. Адже організація та проведення християнського табору це є дуже могутній чинник виховання, тому, дорогі батьки, не бійтеся. Дорогі діти, я вас дуже щиро запрошую прийти, відпочивати, ознайомитися і радіти у наших літніх християнських таборах. Цього року тематика таборів є призначена великій постаті нашої Церкви – Мойсею, Пророку і Митрополиту нашої Церкви Андрею Шептицькому. Користаймо з цієї нагоди, щоби краще його пізнати, а також, щоб між собою ми краще знайомилися, міцніли, щоби ми дружили, щоби ми раділи, щоби зростала наша Церква тут в Італії», – поділилася для прес-служби УГКЦ в Італії с. Луїза Цюпа.

ФОТО

Прес-служба УГКЦ в Італії

Назад

Розповісти