В с. Городниця Коломийсько-Чернівецької єпархії здійснили освячення статуї Богородиці та пам’ятної дошки Героям Небесної Сотні (ФОТО)

468

8 грудня 2014 року Божого стало пам’ятним днем для жителів мальовничого села Городниця, що на Городенківщині, а особ-ливо для дітей місцевої школи. Адже, саме в цей день, було освячено статую Матері Божої в приміщенні школи та відкриття пам’ятної дошки героям Небесної Сотні. Святковий Молебень і Чин освячення здійснив о. мітрат Василь Скрипка, декан Чернелицький, у співслужінні о. Юрія Савчука – місцевого священика та о. Ігора Ємчука – священика села Передівання.

О. Василь виголосив проповідь про любов до Бога через любов до Пречистої Діви Марії, про здорове християнське виховання у школі та вдома. Згадуючи з життя блаженного Миколая Чарнецького, нашого земляка, в якого 14 грудня 130-та річниця від дня народження, наголосив про особливу любов блаженного до Пречистої Діви Марії. Після чину освячення, діти урочистою академією продовжили свято. Читали вірші, співали пісні прославляючи Бога та Марію.

До всіх присутніх звернувся директор школи Ігор Михайлина. Розповів дещо з історії: «Каплиця у приміщенні школи була освячена в 2003 році за клопотанням о. Василя Колодія, колишнього пароха та Ганни Дудли, тодішнього директора школи. А з приходом о. Юрія, ми молимось кожного першого понеділка місяця тут на цьому святому місці. Виникла потреба з 2013 по 2014 роки провести ремонтні роботи, і спільними зусиллями жертводавців та педколективу це нам вдалося». Директор подякував священикам, жертводавцям Марії та Наталії Москалик, які привезли статую Богородиці з-за кордону, а також дітям та всім присутнім.

На завершення всі разом заспівали «Боже великий, єдиний» та на пам’ятку про цей день всі учні школи, вчителі та присутні отримали вервички, як найсильнішу зброю проти диявола та всякого зла.

ФОТОРЕПОРТАЖ

Веб-сайт Коломийсько-Чернівецької єпархії

Назад

Розповісти