Проект власноручного переписування Св. Письма завершений у Перемисько-Варшавській Архиєпархії УГКЦ у Польщі (ФОТО)

279

Цей захід був спрямований до усіх дітей, молоді та до їхніх батьків. Проект був відповіддю на заклик Синоду Єпископів УГКЦ рекомендувати та популяризувати читання Св. Письма у сім’ях. Був він також формою підготовки вірних Перемисько-Варшавської Архиєпархії до відзначення 1025-річниці Хрещення Руси – України, яке відбулoся 28-29.06.2013р. в Гурові Іл., і до приїзду на це святкування Глави нашої Церкви, Патріарха УГКЦ Його Блаженства СВЯТОСЛАВА.

Катехитична комісія опрацювала проект, а координацію доручено с. Олені Д. Манькут (СНДМ).

Переписування Св. Письма завершено у травні. Головна відповідальність за реалізацію проекту спочивала на катехитах, які згідно зі схемою, поданою координатором, розподіляли частини вибраних книг Св. Письма у своїх парафіях. Венгожевському деканату доручено книгу Псальмів, деканату Ольштинському – Діяння Апостолів, деканату Ельблонзькому – Євангеліє від Марка, парафії Перемишля – книгу Приповідок, молоді Гурово-Шлавецького Комплексу шкіл з українською мовою навчання – книгу Проповідника.

Кожну книгу учні переписували на картках іншого кольору. Листочки з текстами катехити передали відповідальним у кожному деканаті, щоб їх склеїти в одну книгу – Сувої Святого Письма. Про остаточну форму переписаних книг подбали сестри с. Даниїла СНДМ і с. Олена СНДМ, які спільно навинули текст на дерев’яні дрючки, закріпили печать з ініціалами ІС ХС НІ КА, тоді покладено текст в коробку, загорнено в прозорий папір, надруковано надписи, яка це книга, та хто переписував текст.

У суботу 29 червня 2013, делегація молоді і дітей передала сувої  рукопису Святого Письма під час зустрічі Патріарха УГКЦ з молоддю. Їх Блаженство СВЯТОСЛАВ отримав текст книги Псалмів, Владика Ігор (ВОЗЬНЯК), Архиєпископ і Митрополит Львівський – Книгу Діянь Апостольських, Владика Василь (СЕМЕНЮК), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський – Євангелію від Марка, Книгу Приповідок отримав Владика Володимир (ВІЙТИШИН), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський, Владика Володимир (ЮЩАК), Єпарх Вроцлавсько-Ґданський – Книгу Проповідника.

Блаженіший та Владики гарно подякували із задоволенням віднеслися до форми зустрічі дітей і молоді зі Святим Письмом. Цю ідею хочуть запропонувати у своїх єпархіях.

Слід сказати, що ця ініціатива була прийнята дітьми позитивно. Учні читали і переписували власноручно книги Святого Письма: індивідуально в дома, або індивідуально в гурті у школі під час катехизи. Цей захід мав заохотити дітей та молодь взяти до рук Святе Письмо і задуматись над змістом святого тексту. Читаючи і уважно переписуючи, бачили вони важливість кожного слова і що його не слід оминати. Учні та молодь в більшості дуже серйозно і відповідально працювала над завданим текстом, ставлячись з повагою до кожного слова. При цьому заангажовані були також батьки, особливо, коли текст переписували молодші діти.

Дехто з дітей і їхні батьки та катехити оздобили цікавими декоративними орнаментами частини переписаних текстів. Це була їхня довільна, артистична творчість.

У цей спосіб, багато осіб різного віку, з`єдналось у одному святому ділі, яке може символізувати єдності наших парафіяльних, катехитичних спільнот з усією Церквою, яка молитовно готувалася до відзначення великого Ювілею.

Координатор проекту
с. Олені Д. Манькут (СНДМ)

ФОТОРЕПОРТАЖ

Офіційний веб-сайт Перемисько-Варшавської Архиєпархії УГКЦ

Назад

Розповісти