“Якщо молодь не хоче іти до церкви молитися, тоді я піду туди, де вона є – на дискотеку” – о. Іван Гавдяк (Тернопільсько-Зборівська Архиєпархія) (ВІДЕО|ФОТО)

314

Про це сказав парох сіл Кальне та Розгадів Зборівського району(Тернопільщина) 8 жовтня на конференції для семінаристів Тернопільської духовної семінарії УГКЦ (Тернопільсько-Зборівська Архиєпархія) На зустрічі, яка була присвячена темі душпастирської праці з молоддю, отець ділився із майбутніми священиками досвідом та знаннями, які набув за роки служіння на двох невеликих парафіях Зборівщини.

Священик, власне, відомий тим, що відвідував дискотеки, де збиралася парафіяльна молодь та мололь із навколишніх сіл. Молоді люди під час суботньої вечірньої забави зупинялися для молитви, слухали короткі духовні наставнови, а вже наступного дня чисельно збиралися в церкві на Службу Божу, яку очолював отець.

Доповідь, яку виголосив о. Іван Гавдяк перед семінаристами складалася із духовної і практичної частини. “Молодий священик, який береться до служіння, повинен співмірно приділяти увагу праці і молитві, – зазначив отець Іван. – Ці двоє мають іти, так би мовити, ніздря в ніздрю, бо є невід’ємними частинами всього служіння”.

Доповідач закликав майбутніх священиків “повірити у Бога, якого ми проповідуємо, адже як ми можемо дати те, чого самі не маємо?” Священик також поділився внутрішніми пережиттями духовної особи, яка тільки стала до праці у Божому Винограднику, а також про необхідність глибокої молитви під час такої праці.

У практичній частині доповіді отець вказав важливі аспекти парафіяльного управління та як організовувати масові та цікаві заходи, а саме: спільна реконструкція храму, різного роди вистави, хресні ходи, гаївки, молодіжні дискотеки тощо.

Таким чином, отець займається особливим способом катехитичного служіння, оскільки іде до молоді, спілкується з нею, працює для неї, як Христос, який ішов до грішників, як Сам сказав, бо прийшов не до праведних, а до грішних.

 ФОТОРЕПОРТАЖ

ВІДЕОРЕПОРТАЖ ТЕЛЕКАНАЛУ 1+1

Офіційний веб-сайт Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії

Назад

Розповісти