Роздуми владики Венедикта над Євангелієм та Апостолом понеділка 22 тижня по Зісл. Св. Духа

405

Євангеліє

Лк 9, 18-22

18 Одного разу, коли він молився насамоті, а з ним були й його учні, – він спитав їх: “За кого мене мають люди?” 19 Вони ж у відповідь сказали: “За Йоана Христителя, а інші – за Іллю, а ще інші – за якогось із пророків старовинних, що воскрес із мертвих.” 20 А ви”, спитав їх, “що кажете про мене? Хто я?” Тоді Петро, озвавшись, мовив: “Ти Христос (Помазаник) Божий!” 21 Та й наказав їм гостро про це нікому не говорити. 22 Далі додав: “Син Чоловічий має багато страждати; старші, первосвященики та книжники його відкинуть і уб’ють, та він на третій день воскресне.” 

________________________________

«А ви, – спитав їх Ісус, – що скажете про мене? Хто я?»

Певно, що кожен з нас чув багато проповідей про Ісуса Христа, читав багато книг про Нього, знає про досвід пізнання Спасителя іншими людьми. Однак цього замало. Питання, яке ставить Ісус Христос до апостолів, ставить остаточно до кожного з нас, але чи маємо на це відповідь.

Ким є Ісус Христос для мене особисто? І дуже важливо самого себе запитати саме це. Чи моє життя б змінилося, якщо би не було Ісуса Христа? Наскільки особа Христа впливає на моє життя?

Тому це саме питання Ісуса звернене до кожного з нас: «Що ти скажеш, ким Я є для тебе?»

______________________________________

Апостол

Кол 2, 13-20

13 І вас, що були мертві гріхами й вашим необрізанням тілесним, – він оживив вас із ним, простивши нам усі провини. 14 Він знищив розписку, що була проти нас, що нас осуджувала, разом з приписами; він її зробив нечинною, прибивши до хреста; 15 а роззброївши начала і власті, він виставив їх на видовище, перемігши їх у ньому. 16 Нехай же нас ніхто не судить із-за їжі чи пиття, чи у справі свят, чи щодо новомісяця, чи суботи; 17 це – тінь наступних речей, а тіло – Христове. 18 Нехай ніхто вас не позбавляє нагороди – сповидною покорою і служінням ангелам: звертає бо всю увагу на привиди, порожньо надимається своїм тілесним розумом, 19 і не тримається голови, від якої все тіло, – суглубами та зв’язями об’єднане і зміцнене, – яке росте Божим зростанням. 20 А коли ви з Христом умерли для стихій світу, для чого, наче б ви ще в світі жили, піддаєтеся приписам.

________________________________

«І вас, що були мертві гріхами й вашим необрізанням тілесним, – Він оживив вас із Ним, простивши нам усі провини».    

Бог простив нам усі провини. На хресті Бог простив кожен людський гріх. Але чи можемо собі усвідомити, що наші провини, вчинені нами в минулому, тепер, чи які будуть вчинені в майбутньому вже є прощені? Чи в людському житті хтось з людей нам може прощати так багато, до того ж, наперед сказати: я тобі прощу будь-що, що ти зробиш?

Яка безмежна Божа любов! Лише коли в нас буде розуміння, що саме Божа любов робить нас вільними, що Бог не залежно від того, чи ми грішні, чи святі, любить нас, тоді буде прагнення святості. Бо святість – не є якась догода Богові, це відповідь на дар, який ми отримали через Смерть і Воскресіння Ісуса, які зробили нас свобідними, вільними від гріха.

Пам’ятаймо, який великий дар ми отримали в особі Ісуса Христа, в усьому, що Він зробив для нас, і змагаймо до святості – для якої ми створені та призначені!

Ілюстрацію взято із сайту “Закарпаття онлайн”

+Венедикт

Назад


Розповісти