В Любліні у Польщі відбувся VII з’їзд матуристів (ФОТО)

478

В днях 24-26 жовтня 2014 року в Любліні у Перемисько-Вар-шавській архиєпархії мав місце VII з’їзд матуристів. В тому році до Любліна разом з своїми катехитами приїхало більше 30 учнів з різних частин Польщі. Всі приїхали помолитись в намірені своїх екзаменів зрілості та життєвих виборів.

Отець д-р Ярослав Роман привіз групу з Білого Бору, отець Богдан Крик приїхав з матуристами з Ґурова Ілавецького, отець Павло Поточний привіз групу з парафії Циганок, отець Богдан Кішко привіз матуристку з Мокрого, пан Григорій Борович, заступаючи отця Павла Рогуня, привіз молодь з Перемишля. Деякі з груп перебули більше 650 кілометрів щоб доїхати на «З’їзд».

Усі з’їхалися до Любліна в п’ятницю ввечері і день закінчився спільною вечерею. В суботу 25 жовтня день для всіх почався год. 6.15. Опісля сніданку матуристи з опікунами подалися до Духовної Семінарії, в якій навчаються греко-католицькі семінаристи. Божественну Літургію очолив о. Павло Поточний, а у таїнстві покаяння послужив о. Богдан Кішко.

Після Божественної Літургії о. д-р Ярослав Стороняк провів для матуристів дуже цікаву конференцію про життєві вибори.

Після цього у супроводі пані екскурсовод всі пішли пізнавати Люблін. Матуристи побачили Люблінський замок, старе місто, костел о. Домініканів, в якому знаходиться частинка дерева з чесного хреста Господа нашого Ісуса Христа, а також Люблінську архикатедру.

По обіді всі переїхали до бувшого концентраційного табору «Майданек», в якому сьогодні знаходиться музей. В тому лагері 25 березня 1944 року, віддаючи життя за ближнього загинув греко-католицький священик, блаженний о. Еміліян Ковч, званий «парохом Майданка».

Після екскурсії по музею всі подалися до парафіяльної церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Молебень до Богородиці відслужив о. Павло Поточний, у таїнстві покаяння послужив о. Богдан Крик. По молебні всі переїхали до місця проживання на вечерю і спочинок.

В неділю ранком у семінарії взяли ми участь у Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив владика Володимир (Ющак) ЧСВВ. Перед літургією семінарист V курсу Іван Ядловський отримав нижчі свячення: читця, співця і свічконосця. Семінарист Іван, будучи ще ліцеалістом, брав участь у І з’їзді матуристів. Дуже гарно склалося, що при нагоді побуту в Любліні мали ми можливість побачити як виглядає обряд поставлення читця, співця і свічконосця і спільно за нього молитися.

Дякуємо усім особам які підтримали нашу цьогорічну ініціятиву, особливо дякуємо нашим спонсорам. Запрошуємо вже на наступний рік усіх майбутніх матуристів і їхніх катехитів до участі у VIII з’їзді матуристів.

о. Богдан Крик

ФОТОРЕПОРТАЖ

Веб-сайт  Перемисько-Варшавської архиєпархії УГКЦ

Назад

Розповісти