Роздуми владики Венедикта над Євангелієм та Апостолом середи 21-го тижня по Зісл. Св. Духа

385

Євангеліє

Лк 8, 22-25

22 Одного дня Ісус увійшов до човна з учнями своїми і сказав їм: “Переплиньмо на той бік озера.” І відплили. 23 Як же вони плили, він заснув. Тим часом буря з вітром накинулась на озеро, їх почало заливати, і вони були в небезпеці. 24 І, приступивши, вони збудили його й кажуть: “Наставниче, наставниче, ми гинемо!” Він устав, погрозив вітрові й розбурханим хвилям, і вони ущухли, і настала тиша. 25 Тоді сказав їм: “Де ваша віра?” Вони ж, налякані й здивовані, один до одного казали: “Хто це такий, що вітрам і воді повеліває, і вони слухають його?” 

_____________________________

«Де ваша віра?»

У цьому епізоді апостолів охопив страх, паніка, непевність, адже буря, яка розпочалася на озері, становила загрозу їхньому життю.

Так і ми часто в різних ситуаціях боїмося, панікуємо, переживаємо, знеохочуємося, розчаровуємося, забуваючи, що Господь є повсякчас з нами, як і був тоді з апостолами.

Так як тоді Христос спав у час бурі й не відразу врятував апостолів, так і нам здається, що Господь часами бездієвий у наших складних ситуаціях.

Проте Бог є з нами і обов’язково втрутиться в ситуацію, коли вважатиме за потрібне. Отож, довіряймо Богові й покладаймось на Нього!

______________________________________

Апостол 

Кл 1, 18-23

18 Він також голова тіла, тобто Церкви. Він – начало, первородний з мертвих, так, щоб у всьому він мав першенство, 19 бо сподобалося Богові, щоб уся повнота перебувала в ньому 20 і щоб через нього примирити з собою все чи то земне, а чи небесне, встановивши мир кров’ю його хреста. 21 І вас самих, що колись були Богові чужі й вороги йому думкою та лихими вчинками, – 22 тепер він примирив на смертнім його тілі, щоб вас зробити святими, без плями та бездоганними перед собою. 23 Тільки ж перебувайте у вірі, утверджені та постійні, не відхиляючись від надії Євангелії, яку ви чули, проповідану всьому створінню, що під небом, а якої я, Павло, став слугою.

_____________________________

«щоб вас зробити святими, без плями та бездоганними»

Апостол вказує на те, що всі, що повірили в Христа і охристилися, вже є святі. Знаємо, що в перших віках християнства християни себе називали святими. Святий – це інакший. Інакший від способу думання, життя, поступування в цьому світі. Святий – це той, який є не під впливом цього світу, є свобідним від цього світу.

Святість – це інакшість, а ця інакшість є життям з Господом. І до цієї святості ми не лише покликані, але через хрещення Господь зробив нас учасниками цієї святості. Апостол каже, що маємо стояти твердо і непохитно у вірі, щоб не віддалятися від Євангелія. Твердо і витривало йти цією дорогою. Святість, Небо – це не те, що ми маємо заслужити, воно вже нам належить. Ми не те, що маємо його здобути, бо воно вже наше, маємо лише витривало присвоювати те, що призначено для кожного з нас.

Коли на Літургії священик виголошує слова: «святеє святим», то Церква вказує нам, що Тіло і Кров Господня роблять нас причасниками Царства небесного. Ми беремо участь в Царстві небесному через Хрещення, через Сповідь, Св. Причастя, читання Св. Письма, молитву. Часто беремо цю участь, але наскільки ми свідомі того, що стаємо тоді учасниками Царства Господнього?

+Венедикт

Назад


Розповісти