Катехити Івано-Франківської Архиєпархії взяли участь у паломництві катехитів до Риму та науково-практичній конференції “Нова євангелізація і катехизація в УГКЦ” в соборі Святої Софії з нагоди Року Віри

145

З 24 вересня по 2 жовтня катехити Івано-Франківської архиєпархії брали участь у Паломництві катехитів до Риму. В рамках паломництва також була проведена науково-практична конференція «Нова Євангелізація і катехизація в УГКЦ». Надзвичайно вражаючим і глибоко пережитим усіма присутніми  було слово Папи Франциска на Літургії для катехитів 29 вересня. Вселенський Архиєрей в дусі недільного євангелія про багача і Лазаря аналізував ким є особа катехита. На його думку катехит – це християнин, який носить у собі пам’ять про Бога, який дозволяє на те, щоб вона «провадила його протягом усього його життя», а також вміє пробуджувати цю пам’ять у серцях ближніх. І це вимогливе завдання, яке залучає усе життя. «Сам Катехизм, – додав Папа, – є нічим іншим, як пам’яттю про Бога, про Його діяння в історії, про те, що Він у Христі став близьким до нас, що Він присутній між нами у Своєму слові, Святих Тайнах, Своїй Церкві та любові». «Катехит, – підсумував Папа Франциск, – є людиною, яка пам’ятає про Бога, якщо підтримує постійні та живі взаємини з Ним та з Богом, якщо є людиною віри, яка справді довіряє Богові і на Ньому ґрунтується його впевненість, якщо є людиною милосердної любові, яка бачить у всіх братів, якщо є людиною терпеливості й витривалості, яка вміє виходити назустріч труднощам, випробуванням, поразкам зі спокоєм та надією на Господа, якщо є людиною лагідною, здатною зрозуміти та змилосердитися».

Паломники мали можливість молитись у храмах Відня, Венеції, Падови, Риму, Ватикану, Асижу, Мюнхену, Праги, Кракова. Повні Духа Святого та позитивних вражень щасливо повернулись додому, щоб з новою силою та ентузіазмом продовжити своє катехитичне служіння у Церкві.

Офіційний веб-сайт Івано-Франківської Архиєпархії

Назад

Розповісти