Вірні отримують євангелізаційний відео-диск «Чому я ходжу до Церкви» в парафіях Філадельфійської архиєпархії (ФОТО)

366

Ось текст з проповіді, виголошеної у всіх парафіях Філадельфійської Української Католицької Архиєпархії 27-28-го вересня 2014 року.

Дорогі брати і сестри у  Христі!
Слава Ісусу Христу!

Сьогоднішнє читання з святої Євангелії розповідає нам про надзвичайну і захоплюючу по-дію. Ісус каже Петрові закинути знову рибальські сіті у воду, незважаючи на те, що Петро рибалив цілий день і нічого не зловив. Можна собі уявити що Петро думав коли Ісус знову запропонував закинути сіті. При всій повазі та у покорі Христові, він відповів, “Учителю, … за Твоїм словом я закину сіті свої.” Ага! I сталося ЧУДО! Вони зловили стільки риби що обидва човни, Петра і Якова, було повнісінькі. Оголомшений тим, Петро вигукнув, “Відійди від мене, Господи, бо я грішний чоловік!” А Ісус відповів йому, “Не бійся! Від сьогодні ти ловитимеш людей”. І історія закінчується тим, що “вони приплили до берега, залишили все і пішли слідом за Ним”.

Чи має якесь відношення ця подія до сьогодення для нас? Чи є якось подібні історії нашої віри та Петра?

Якось Святіший Отець Венедикт XVI розважав над циv уривком зі Святого Письма. Він написав: “Ми (християни) мусимо витягнути багато людей з моря, соленого багатьма формами відчуження, на землю життя, до світла Божого; ціль нашого життя – це об’явити Бога людям. І тільки там, де ми можемо бачити Бога, існує правдиве життя; і коли ми зустрічаємо живого Бога в Христі, ми пізнаємо, яке життя є. Немає нічого більш прекрасного, ніж
знати Його та розповідати іншим про ваші відношення з Ним.”

Петровий човен символізує нам Церкву, яка знаходиться у світі та суспільстві, подібних до глибоких вод, що час до часу стають бурхливими та небезпечними. Ісус майстерно скористався нагодою дати Петрові нове завдання. Він більше не буде звичайним рибалкою, а “рибалкою людей”. Що це значить? Він став учнем Христа, який хоче бути як його Вчитель, навчитися від нього чим побільше аби його життя відзеркалювало життя Господа. Учень вчиться з допомогою ласки Святого Духа бути другим Христом у світі.

Отож сьогодні ми закликаємо вас, дорогі, взяти участь в особливій місії для нашої Церкви. Повторюючи нашого Господа, ми кажемо вам, “Закиньте ваші сіті!” Христос спонукує нас пройти ще одну милю, вийти поза межі того що є зручно і вигідно для нас аби стати Його учнями або співучасниками там де ми є тепер – чи вдома, на відпочинку, на роботі; будь-де на планеті. Христос віддав себе беззастережно так, що пожертвував Себе на Святому Хресті, даючи нам приклад пожертви себе задля інших.

Ми роздамо вам чудово приготований короткий фільм на диску для вашого перегляду і, дуже важливо, просимо передати це вашим рідним та друзям. Фільм називається “Чому я ходжу до церкви”. Нехай це буде запрошенням для інших зустріти Христа, прийти та пізнати Його як нашого люблячого Батька, який хоче аби ми жили повним життям. Те що Він пропонує нам завжди є те, що найкраще для нас. В Христі ми знаходимо дари заспокоєння, миру та зцілення у ці важкі часи випробувань та непорозуміння. У Церкві ми знайдемо духовну допомогу супроти проявів зла навколо нас. Ми всі є в одному човні, подорожуючи в житті з надією бути з нашим Господом навіки у вічності.

Церква – це наш духовний дім, де Христос – Владика, завжди чекає на нас з простягнутими руками, кажучи, “Я є тут для тебе. Віддайте мені всі ваші труднощі і потреби, і Я благословлю вас, не залишаючи з нічим. Принесіть мені ваші розбиті серця, незрозуміння, сумніви та всі ваші негаразди і Я зцілю вас з радістю.” І ще й як нам всім потрібен мир у нашому житті, – чи духовний, фізичний, психологічний, чи будь-який інший. І ми можемо знайти той мир в Його ласці. Попросіть інших застановитися і подумати аби прийшли до Церкви.

Верніться додому – до Церкви, вашої духовної матері. Яка мати відкине своїх дітей? Вона ніжно любить їх і турбується щоби всі були ситі і щасливі. Наш добрий Господь, Ісус Христос скріплює наші серця і душі коли ми єднаємося з ним у Тайній Вечері, Святому Причастю. Христос – це єдиний Кормитель і Податель всього для нашого життя. Яка це надзвичайна дійсніть! Запросіть всіх у вашій родині та друзів прийти назад додому, до Церкви!

Ніколи не збираймо і тримаймо ті найцінніші дари, якими обдаровує нас Христос, наприклад, Його ласка та прощення, Його мир та радість, та вічне життя. Навпаки, з глибокою вдячністю, щедро і вільно поширюймо їх серед інших, хто потребує, багато і всюди. Не бійтеся поширювати Його доброту! Наслідуючи Христа, поширюймо ті благословення і ласки, які ми отримали, з нашим ближнім. Принесімо світло Христа у світ, сповняючи це завдання з радістю та завзято! Заздалегіть вдячний за вашу згоду бути Христовим місіонарем і допомогу у розповсюдженні цього фільму, “Чому я ходжу до церкви”. Нехай ласкавий Бог благословить вашу співпрацю!

Офіційне друковане видання “ШЛЯХ” Філадельфійської Архиєпархії
Української Католицької Церкви від 5 жовтня 2014 року

ФОТОРЕПОРТАЖ

о. Іван Демків, о. Уолтер Пасічник та піддиякон Роман Оприск роздають відео-диски в Українській Католицькій Катедрі Непорочного Зачаття, Філадельфія, ПА 28-го вересня 2014 р. (Фото: Т. Білий)

Благословення відео-дисків

 

Назад

Розповісти