В Коломийсько-Чернівецькій єпархії відбулися деканальні збори, де представлено працю єпархіальної катехитичної комісії (ФОТО)

276

23 вересня 2014 року Божого у приміщенні Благодійно-катехи-тичного центру Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ провели деканальні збори на чолі з єпархом владикою Василієм (Івасюком).

Після спільної молитви владика Василій перед присутніми узагальнив головну тему Синоду єпископів УГКЦ, який відбувся 7-14 вересня 2014 р. Також єпископ наголосив на вмінні розумного використання часу.

Було обговорено проведення VI сесії Собору Коломийсько-Чернівецької єпархії, яка відбудеться 9 жовтня поточного року у катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї. Протосинкел єпархії о. Богдан Іванюк, як секретар сесії, представив програму собору.

До співпраці у сфері поширення християнських ЗМІ закликав о. Роман Терлецький, богословський редактор видавництва “Апостол” та журналу “Слово”. Зокрема йшлося про можливість поширення християнського журналу Івано-Франківської архієпархії ”Слово”.

З нагоди 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля владика Василій зачитав грамоту від Блаженнішого Святослава (Шевчука) про іменування протосинкела єпархії о. Богдана Іванюка – митрофорним протоієреєм.

Про можливість перебування копії чудотворної ікони Гошівської Богородиці у парохіях Коломийсько-Чернівецької єпархії розповів о. Дем’ян Кастран, ігумен Гошівського монастиря. Доповідач відзначив численні зцілення та чуда, які потверджують віряни через прохання перед чудотворним образом. З благословення владики Василія розпочнеться паломництво ікони від парохій Надвірнянщини. Обговорено можливість проведення загальної прощі Коломийсько-Чернівецької єпархії до Ясної гори у Гошеві. Попередньою датою є 15 липня, у день Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці.

Голова єпархіальної Катехитичної комісії с. Клара Сидорик пригадала про проведення з’їзду директорів катехитичних шкіл, який відбудеться 21 жовтня у Львові. Директор Дяківсько-катехитичного коледжу о. Захар Михасюта доповів про початок навчання, а також про діяльність Біблійної школи і закликав до активної участі, оскільки є можливість навчатися Божого слова.

Про діяльність БФ “Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії” розповів директор о. диякон Сергій Триф’як. Він повідомив, що на даний час основним завданням благодійного фонду є допомога переселенцям, а також виконання діючих проектів. Зокрема було прозвітовано про благодійну акцію “Шкільний портфелик”, де допомогу отримали діти із малозабезпечених сімей, а також діти переселенців. Ще фонд надає юридичні та психологічні консультації.

За проведення єпархіального молодіжного форуму в Коломиї доповів о. Володимир Гуменюк, голова єпархіальної Молодіжної комісії. Священик подякував усім, хто активно прилучився до події.

Канцлер єпархії о. Олександр Селезінка розповів про створення єпархіального фонду священичої солідарності та про шляхи його наповнення.

Про відповідність у наданні інтерв’ю, коментарів чи публічних виступів розповів о. Василь Перцович, прес-секретар єпархії. Священики-декани отримали інструкції та рекомендації щодо користування соціальними мережами та інтернетом.

Були зачитані декрети про нові призначення. Деканом Надвірнянським було призначено о. Івана Качанюка, виконуючим обов’язки декана Тисменичанського – о. Василя Панівника.

Священики розглянули можливості допомоги українським військовим, зокрема і пораненим. Про вже передану допомогу прозвітував економ єпархії о. Віктор Прийдун. Далі економ продовжив представлення економічних справ єпархії.

На завершення владика Василій нагадав про достойну позицію священнослужителів єпархії у часі виборів. Для цього кожен священик єпархії попередньо отримав “Інструкцію про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній”, яка затверджена 63-ю Сесією Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства 4 квітня 2014 року Божого.

о. В. Перцович, прес-секретар Коломийсько-Чернівецької єпархії

ФОТОРЕПОРТАЖ

Веб-сайт Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ

Назад

Розповісти