Учні з українських шкіл Перемишля здійснили прощу на гору З’явління у Польщі (ФОТО)

228

30 вересня 2013 року учні з Комплексу Загальноосвітніх Шкіл № 2 імені Маркіяна Шашкевича в Перемишлі (Перемисько-Варшавська Архиєпархія) взяли участь у прощі на Гору З’явління біля с. Фредрополь у Польщі. Від кількох років в сам празник Воздвиження Чесного і Життєдайного Хреста або в посвяття діти їдуть на гору, щоб занести свої намірення.

Ця проща увійшла вже у список сталих подій парафії і школи у м. Перемишль. У стіп З’явлінської Гори учні молилися при капличці Божої Матері. Опісля молитви розпочався Хресний Хід. При кожні стації діти називали їх і спільно відмовляли приписані молитви. Коли проща досягла вершини гори, було поставлено хрест, який діти спільно несли у своїх наміреннях. Отець Павло Рогунь звернувся до учнів зі словом, у якому пояснив чим для кожного християнина є хрест.

Відтак, сестра Оксана розказала про історію цього чудотворного місця. Опісля, діти зачерпнули води з джерела, помолилися при каплиці і при співі релігійних пісень спустилися вниз з гори.

У прощі, окрім катехетів, брали участь також вчителі з “Шашкевичівки” (комплекс загальноосвітніх закладів №2 імені Маркіяна Шашкевича): пані Оксана Кахнич і пані Боднар Уляна.

Довідка:

Комплекс Загальноосвітніх Шкіл № 2 імені Маркіяна Шашкевича в Перемишлі — це комплекс шкіл в Перемишлі (Польща) з українською мовою навчання. У склад комплексу входить Початкова школа, Гімназія, Загальноосвітній ліцей та дитячий садок. Семикласну школу було засновано в 1911 році за ініціативою Братства ім. св. Миколая в Перемишлі та Українського педагогічного товариства.

 

Офіційний веб-сайт Перемисько-Варшавської Архиєпархії УГКЦ

ФОТОРЕПОРТАЖ

Назад

Розповісти