Формація катехитів-мирян у єпархії Святого Івана Хрестителя (Бразилія)

581

З 7 по 14 січня 2013 року, у вакаційний період в Бразилії, відбувається курс формації катехитів-мирян єпархії Святого Івана Хрестителя у місті Прудентополіс, в приміщенні інституту Катехиток Серця Ісусового. Курс здійснюється в чотирьох етапах. Загальна кількість учасників цього року складає 106 катехитів. 45 з них навчаються на першому етапі курсу. Курсом опікуються єпископи, отці, сестри різних згромаджень і Катехитики Серця Ісусового.

Курс відкрито Архиєрейською Божественною Літургією, яку відслужив єпарх  Куритибський Владика Володимир Ковбич та його помічник Владика Мирон Мазур. Отцями-співслужителями були голова катехитичної комісії о. Діонізій Горбуш, ЧСВВ та парох парафії Святого Йосафата о. Єфрем Крефер, ЧСВВ.

Цей тиждень формації катехитів є дуже важливим, адже формує спільноту молитви і навчання. Протягом усього курсу формації з катехитами присутній владика-помічник Мирон Мазур, який є не лише викладачем курсів, а й надає необхідний духовний та пастирський провід.

Цього року на відкритті курсів до катехитів звернулася зі словом-привітанням с. Луїза Цюпа, СНДМ, заступник Голови Патріаршої Катехитичної Комісії, директор Катехитично-Педагогічного Інституту Українського Католицького Університету. Цього року сестра була експертом 13 Загальної Асамблеї Синоду Єпископів на тему «Нова Євангелізація для передавання християнської віри», що відбувалася з 3 по 28 жовтня у Римі.

Окрім цього сестра Луїза провадила засідання єпархіальної катехитичної комісії, окремо зустрілася з викладачами курсу для катехитів, і з самими катехитами. Вона прочитала окрему лекцію для учасників курсу на тему «Нова євангелізація для передавання віри у рамках Стратегії УГКЦ 2020». На цих зустрічах вона поділилася напрацюваннями Папського Синоду про нову євангелізацію, зосереджуючись на Катехизмі УГКЦ «Христос – наша Пасха» та Стратегії 2020 щодо катехитичного служіння, викладеній у Пастирському листі Блаженнішого Патріарха Святослава – «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Важливою частиною зустрічей була презентація проекту програми катехуменату УГКЦ.

На закінчення зустрічей сестра Луїза Цюпа заохотила катехитів бути першими у справі євангелізації, яка є особливо важливим завданням та пріоритетом у навчанні та вихованні вірних.

Інформацію повідомила координатор Катехитичних курсів Надір Возівода.

Розповісти